Zadaniem dzieci jest wysłuchanie piosenek oraz zapamiętanie następujących słów w języku angielskim:

spring-wiosna /spring/

flower-kwiat /flałer/

sun-słońce /san/

tree-drzewo /czri/

cloud-chmura /klałd/

rain-deszcz /rejn/

sky-niebo /skaj/

butterfly-motyl /baterflaj/

ladybug-biedronka /lejdibag/

bee-pszczoła /bi/

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid – 19

do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

składamy Rodzicom i Wam kochane przedszkolaki wiosenne życzenia,

aby w czasie Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach

zagościła radość i wielka nadzieja odradzającego się życia

Od 20. 03.2021 do 9.04 2021 przedszkole będzie nieczynne. W tych dniach na stronie internetowej będą zamieszczane tematy tygodniowe z zadaniami i ćwiczeniami do nauki zdalnej. Zakładka - " Dla Rodziców.

Ćwiczenia logopedyczne od pani J. Nowak będą wysyłane droga mailową w dniu, w którym powinna odbywać się terapia logopedyczna.

W związku z zamknięciem placówki od dnia 22 do 26 lutego 2021 informujemy, że wychowawczynie poszczególnych grup przygotują dla dzieci propozycje działań i zabaw w domu. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z proponowanych zajęć. Możecie je Państwo znaleźć w Zakładce – „Dla Rodziców”

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W RAWICZU

ul. Grota Roweckiego 9 e

tel. 65 6141854

www.poradniarawicz.pl

Przypominamy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom o możliwości uzyskania wsparcia specjalistów poradni w związku z przedłużającym się nauczaniem zdalnym spowodowanym trwającą pandemią COVID-19.

Wsparcie dotyczy każdej niepokojącej, kryzysowej sytuacji w domu, w szkole, w kontaktach z rówieśnikami, w szczególności związanej ze skutkami trwającej pandemii.

Istnieje możliwość zapraszania pracowników/specjalistów poradni w ramach platform edukacyjnych ( np. zoom lub inne) na zebrania z rodzicami, czy rady pedagogiczne.

Zapraszamy do korzystania z poniedziałkowych telefonicznych dyżurów specjalistów, uzyskiwania porad, pomocy, odbywania konsultacji.

Dyżury odbywają się w każdy poniedziałek, w godzinach

od 16.00 do 18.00 pod numerem telefonu poradni: 65 6141854.

W sytuacjach kryzysowych wsparcie można również uzyskać od specjalistów w godzinach ich pracy w poradni.