Dnia 24 grudnia ( Wigilia) i 31 grudnia ( Sylwester) przedszkole będzie nieczynne. Informacje na temat ferii otrzymają Państwo w notesikach.

Andrzejki to wieczór wróżb, który przypada na noc z 29 na 30 listopada. Potocznie zwane ostatkami, stanowią ostatnia okazję do hucznych zabaw. Andrzejki w przedszkolu to nie lada wydarzenie. Dzieci czekają w tym dniu na dobra zabawę, wróżby andrzejkowe a przede wszystkim na radość zabawy z kolegami i koleżankami. W naszym przedszkolu w dniu dzisiejszym było bardzo wesoło, słodko i zabawnie, ale pamiętajcie kochani wróżby to tylko dobra zabawa i nie należy brać ich zbyt poważnie.

Światowy Dzień Pluszowego Misia jest obchodzony na całym świecie, zwłaszcza przez najmłodszych. W naszym przedszkolu dziś także zagościły pluszaki. Dzieci przyniosły swoich milusińskich uwiecznionych na zdjęciach, opowiedziały o nich, a następnie uczestniczyły w wielu zabawach dydaktycznych, grach, zabawach ruchowych i muzycznych, jak też w pracach plastycznych z Misiem w roli głównej.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowych zajęciach. Dzieci opowiadały o ulubionych postaciach, brały udział w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek tych znanych i mniej znanych. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie lub po przeczytaniu fragmentu bajki. Były puzzle z postaciami z bajek, muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe oraz prezentacja bajkowych przebrań.

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dziecka, które we wrześniu rozpoczęły swoją przygodę w naszym przedszkolu. Dzieci z grupy „ Biedronki” i pięcioro dzieci z grupy „ Pszczółki” z uśmiechami na twarzach podczas uroczystości recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Złożyły również uroczystą przysięgę a pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała Aktu Pasowania. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń dla naszych przedszkolaków.

30 września jak co roku obchodzimy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta dziewczynki złożyły kolegom życzenia, a następnie wszyscy nasi chłopcy otrzymali prezenty wraz ze słodkościami , dodatkowo wszystkie dzieci dostały przepyszne cukierki.