Witamy na stronie Przedszkola w Sowach

Witamy na stronie Przedszkola w Sowach

Przedszkole w Sowach jest oddziałem i podlega Przedszkolu w Pakosławiu. Jako jednostka oddziałowa istnieje od IX 2004 ( wcześniej był to tylko oddział 6-latków ). Jesteśmy zlokalizowani , razem ze Szkołą Podstawową, w sąsiedztwie kasztanowca oraz dużych rosłych topoli, po których wyglądzie obserwujemy mijające pory roku. Postanowiliśmy więc nazwać się nieoficjalnie ,,Przedszkolem pod topolą” na znak przywiązania do otoczenia przyrodniczego. Mamy również swoją piosenkę przewodnią pod tytułem ,,Przedszkole pod topolą”. Piosenka ta towarzyszy nam zawsze podczas pasowania na przedszkolaka i nie tylko.

EKOMODA
12 kwiecień 2024

" Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona,
wśród innych dalekich planet.
To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
więc musi być bardzo zadbany..."

Kierując się słowami tej piosenki w naszym przedszkolu w piątek, 12 kwietnia 2024r. odbył się pokaz mody ekologicznej. Dzieci pod okiem jury prezentowały stroje , wykonane z rodzicami z odpadów ( folie, kartony, nakrętki, wydmuszki) . Wybór laureatów był trudny , gdyż wszystkie stroje były pomysłowe i ciekawe. Jednak po naradzie komisja ogłosiła, że przyznaje:

I miejsce dla Adrianny Lisieckiej

II miejsce dla Mikołaja Stróżyńskiego

III miejsce dla Leny Szymkowiak

Dwoje uczestników zostało wyróżnionych : Julia Krawczyk oraz Bartosz Walkowiak. Każdy ekomodel został nagrodzony i doceniony za odwagę i kreatywność stroju.

Spotkanie z wróżką Joguszką
08 kwiecień 2024

W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. odwiedziła nas pani Elżbieta Hasińska, który jest instruktorką jogi. Na początek przedszkolaki przywitały się z wróżką Joguszką, która przygotowała  magiczne pudło, z którego dzieci losowały różne produkty spożywcze takie jak : mango, migdały, rodzynki, daktyle, morwę, marchew, pietruszkę czy ziemniaka , poszerzając dzięki temu świadomość o zdrowym odżywianiu. Następnie przeszliśmy do zajęć z jogi. Dzieci z uśmiechem i zadowoleniem wykonywał asany, choć nie zawsze było łatwo to  zabawa była udana.

27 marzec 2024

Wielki Tydzień w naszym przedszkolu to tydzień pełen atrakcji i wrażeń. W środę 27 marca gościliśmy panią bibliotekarkę z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pakosławiu - panią Agnieszkę Jeziorską. Pani Agnieszka zawsze urozmaica zajęcia, wprowadzając miłą atmosferę i tak było i tym razem . Przedszkolaki uważnie wysłuchały opowieści o " zajączku" a następnie mogły zamienić się w owcę lub króliczka biorąc udział w zabawach ruchowych. Na koniec tej wizyty odwiedził nas kolejny zajączek, dość sporych rozmiarów, który zrobił ogromne wrażenie na naszych dzieciach. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Pierwsza pomoc przedmedyczna
26 marzec 2024

Już od najmłodszych lat wiemy o tym ,że należy rozwijać poczucie obowiązku niesienia pomocy innym dlatego we wtorek 26 marca odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty " Pierwsza pomoc przedmedyczna". Dzieci oswoiły się z tematem pierwszej pomocy odgrywając  scenki z pacjentami - Misiami , poznając zasady zgłaszania telefonicznie zdarzenia oraz utrwaliły numer alarmowy 112.