Witamy na stronie Przedszkola w Sowach
O Naszym Przedszkolu

Witamy na stronie Przedszkola w Sowach

Przedszkole w Sowach jest oddziałem i podlega Przedszkolu w Pakosławiu. Jako jednostka oddziałowa istnieje od IX 2004 ( wcześniej był to tylko oddział 6-latków ). Jesteśmy zlokalizowani , razem ze Szkołą Podstawową, w sąsiedztwie kasztanowca oraz dużych rosłych topoli, po których wyglądzie obserwujemy mijające pory roku. Postanowiliśmy więc nazwać się nieoficjalnie ,,Przedszkolem pod topolą” na znak przywiązania do otoczenia przyrodniczego. Mamy również swoją piosenkę przewodnią pod tytułem ,,Przedszkole pod topolą”. Piosenka ta towarzyszy nam zawsze podczas pasowania na przedszkolaka i nie tylko.

NewsAktualności

WIELKI BAL
07 luty 2024

Karnawał to czas zabaw i balów także dla najmłodszych. W środę 7 lutego 2024 r. odbył się w naszym przedszkolu balik karnawałowy. Dzień ten był wyczekiwany przez każdego przedszkolaka. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój, zabawy z animatorami i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci . Dzieci były przebrane za postaci z bajek ale można było także spotkać wróżki, motylki, królewny, policjantów czy indianina. Wspólna zabawa dostarczyła wychowankom wiele radości i uśmiechu. Jednym słowem zabawa była na 102! Na pamiątkę z baliku każdy otrzymał kolorowy balon.

REKRUTACJA DZIECI NA ROK SZKOLNY 2024/2025
05 luty 2024

RODZICE !

Przedszkole w Pakosławiu ogłasza rekrutację dzieci na rok szkolny 2024/2025.

Terminy postępowania rekrutacyjnego /Zarządzenie Nr WG.0050.13.2024 Wójta Gminy Pakosław z dnia 30 stycznia 2024 r./:

1. Pobieranie i składanie wypełnionych wniosków o przyjęcie do przedszkola wraz z wymaganymi dokumentami od 1 -14 marca 2024r.
  2. Weryfikacja wniosków, kwalifikacja dzieci przez komisję rekrutacyjną – do 20 marca 2024r.

1. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

- 27 marca 2024r.

1. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia - do 31 marca 2024r.

1. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów nieprzyjętych – 5 kwietnia 2024r.

Pobieranie i składanie wypełnionych wniosków

wraz z wymaganymi dokumentami w Przedszkolu w Pakosławiu w godzinach 7.oo – 15.oo.

Wnioski o przyjęcie do Przedszkola oraz załączniki w formie oświadczeń potwierdzających spełnianie kryteriów przyjęć są do pobrania w zakładce „Kącik rodzica” na stronie http://www.przedszkole.pakoslaw.pl/.

KOSZYKARZ RAWII RAWICZ W NASZYM PRZEDSZKOLU
02 luty 2024

W piątek , 2 lutego 2024, gościliśmy w naszej placówce tatę jednego z naszych przedszkolaków - trenera koszykówki - pana Szymona Maciołka. Nasze spotkanie zaczęliśmy od okrzyków drużyn - " Biedronek" i " Krasnali" a następnie wzięliśmy udział w rozgrzewce. Dzieciom udało się także wykonać swój pierwszy, celny rzut do kosza. Koszykarz zaprezentował nam swoje wspaniałe umiejętności. Dzieci bez chwili wytchnienia uczestniczyły w tych zajęciach. Niejednemu przedszkolakowi pojawiła się myśl kariery koszykarza. Było sportowo i wesoło!

API Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU
01 luty 2024

Dziś dzieci z grup " Biedronki" i " Krasnale" odwiedzili mili goście - pani doktor weterynarz Hanna Rawecka wraz ze swym milusińskim , pieskiem o imieniu Api. Api to pies rasowy-  dog niemiecki  więc jest sporych rozmiarów. Naprawdę zrobił na nas ogromne wrażenie. Pani Hania opowiedziała nam o tym jak dbać i pielęgnować zwierzęta. Przedszkolaki brały aktywny udział w spotkaniu, zadawały wiele pytań dotyczących zwierząt i pracy weterynarza . Na zakończenie dzieci wręczyły pani weterynarz laurkę oraz wykonane przez siebie prace plastyczne.

26 styczeń 2024

W piątek 26 stycznia, pod koniec naszego przedszkolnego dnia spotkała nas miła niespodzianka . Otóż gościliśmy Panie z Komunalnego Związku Regionu Leszczyńskiego, które przyjechały wręczyć nam nagrody za wyróżnienie choinki wykonanej przez dzieci z grupy " Biedronki" w Konkursie " Choinka w eko odsłonie".  Dziękujemy za docenienie naszej pracy i tak piękne podarki.