W ramach wakacyjnych zajęć dzieci wyruszyły w niezwykłą podróż na słoneczne Hawaje. Przez dwa dni przedszkolaki poznawały kulturę, tradycje oraz smaki tego egzotycznego miejsca, uczestnicząc w wielu ciekawych i angażujących aktywnościach.
Pierwszego dnia dzieci dowiedziały się, gdzie na mapie świata znajdują się Hawaje oraz poznały ciekawostki związane z tym wyjątkowym archipelagiem. Następnie z wielkim zaangażowaniem wykonywały kolorowe hawajskie wieńce, które stały się nieodłącznym elementem wspólnej zabawy. Dużo radości sprawiła również nauka podstawowych kroków tańca hawajskiego. Przy rytmicznej muzyce dzieci mogły poczuć prawdziwy wakacyjny klimat i spróbować swoich sił w tańcu hula.
Drugi dzień poświęcony był egzotycznym owocom i letnim smakom. Przedszkolaki poznawały różne owoce tropikalne, ich wygląd, zapach oraz miejsce pochodzenia. Największą atrakcją była degustacja, podczas której dzieci mogły spróbować soczystego ananasa, słodkiego arbuza oraz innych owocowych przysmaków. Nie zabrakło także pysznej, domowej lemoniady, która doskonale orzeźwiała w ciepły dzień.
Te dwa dni były pełne uśmiechu, zabawy i nowych doświadczeń. Dzieci z zainteresowaniem odkrywały kulturę Hawajów, rozwijały swoją kreatywność oraz poznawały nowe smaki. „Wakacje w rytmie hula” na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków jako czas radosnej nauki i wspólnej zabawy.
