Witamy na stronie Przedszkola w Pakosławiu

Witamy na stronie Przedszkola w Pakosławiu

Z KART HISTORII: Budynek w którym funkcjonuje przedszkole został wzniesiony w 1906 roku jako pastorówka. Na elewacji bocznej widoczna jest do dziś data wzniesienia budynku. Przekazany po Urzędzie Gminy w dniu 15 października 1977 rozpoczęło działalność Państwowe Przedszkole w Pakosławiu. Przedszkole posiada 4 oddziały mieszczące się w Pakosławiu w dwóch budynkach, oraz 2 oddziały w niedaleko mieszczącej się wsi Sowy. Przy budynku znajduje się plac zabaw wraz z piaskownicą, huśtawką, karuzelą, małpim gajem, domkiem.

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w XXIV edycji wielkiej akcji zbierania monet pt. "Góra Grosza", organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane Fundusze przeznaczone będą na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym).

Akcja trwała do końca marca 2024r., zebrane monety zostały posegregowane, przeliczone, zważone i wysłane.

Zebraliśmy 300,27 zł - co łącznie ważyło 15,12 kg.

Góra Grosza
Góra Grosza2

Kto Ty jesteś? - Polak mały!

Przedszkolaki doskonale wiedzą, że Polska to ich Ojczyzna, ich rodzinny kraj. Jak można było usłyszeć, w śpiewanej przez nich piosence, chociaż mają mało lat, są świadomi - że tu jest cały ich świat. W związku ze zbliżającymi się świętami majowymi, dzieci młodsze poznały symbole narodowe, znane postaci czy zabytki, a starsze utrwaliły swoją wiedzę o Polsce. Dumnie zaśpiewały Hymn Polski - "Mazurka Dąbrowskiego". Starannie wykonane prace plastyczne podkreślały znajomość barw narodowych. Przypomnieliśmy sobie, że:
- 1 Maja - obchodzimy Święto Pracy,
- 2 Maja jest Dzień Flagi Narodowej,
- 3 Maja świętujemy rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wzbudzanie u dzieci zainteresowań historią od najmłodszych lat, jest niezbędne, aby kształcić pozytywne postawy patriotyczne.

Majowe
Majowe2

Ziemia - nasza planeta, miała swoje święto dnia 22 kwietnia. Celem organizacji Dnia Ziemi jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Nikt nie ma wątpliwości, że już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć o tym, jak można pomóc naszej planecie - nawet małymi rączkami dzieci. A w jaki sposób możemy to robić? Dzieci już wiedzą, że:
- należy segregować śmieci,
- musimy oszczędzać wodę i energię,
- lepiej wybierać rower zamiast samochodu,
- warto zbierać makulaturę, baterie, stare telefony,
- na zakupy zabieramy torbę wielokrotnego użytku,
- trzeba dbać o rośliny i zwierzęta,
- staramy się kupować produkty ekologiczne.
Na dowód tego, że nasza planeta jest dla nas ważna i chcemy jej dobra - wszystkie przedszkolaki włożyły rękawiczki na dłonie i ruszyły zbierać śmieci, zanieczyszczające naszą okolicę, naszą małą ziemię. Obiecały także, że będą dbać o środowisko i zachowywać się jak mali ekolodzy.

Dzień Ziemi2
Dzień Ziemi3
Dzień Ziemi5
Dzień Ziemi6

Dnia 15 kwietnia 2024r., wszystkie grupy przedszkolne udały się do Domu Kultury w Rawiczu, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Kot w butach", w wykonaniu Teatru Aczemu. Dzieci przyglądały się niezwykłym przygodom słynnego kota w butach.  Utwierdziły się w przekonaniu, że podczas spektaklu można doświadczyć wielu emocji, na twarzach małych widzów gościł m.in.: uśmiech, zdziwienie. Pełen profesjonalizm aktorów oraz angażowanie dzieci w przebieg opowieści, sprawiły, że przedszkolaki wróciły zadowolone z przedstawienia.
Udział w przedstawieniu teatralnym był także okazją do podniesienia kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania się podczas tego typu wydarzeń.

Kot w butach
Kot w butach4