O Przedszkolu

Z KART HISTORII

Budynek w którym funkcjonuje przedszkole został wzniesiony w 1906 roku jako pastorówka. Na elewacji bocznej widoczna jest do dziś data wzniesienia budynku. Przekazany po Urzędzie Gminy  w dniu 15 października 1977 rozpoczęło działalność Państwowe Przedszkole w Pakosławiu. Przedszkole posiada 4 oddziały mieszczące się w Pakosławiu w dwóch budynkach, oraz 2 oddziały w niedaleko mieszczącej się wsi Sowy. Przy budynku znajduje się plac zabaw wraz z piaskownicą, huśtawką, karuzelą, małpim gajem, domkiem.

Organizacja zajęć

W programie przewidzieliśmy czas na zabawę, naukę, odpoczynek, zajęcia zorganizowane i swobodne, zajęcia wspólne dla wszystkich i dodatkowe według wyboru.

Organizacja dnia

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku  w godzinach 6.30 – 15.30

Dzieci mają zapewnioną możliwość udziału w zajęciach j. angielskiego, religii, terapii logopedycznej, gimnastyki korekcyjnej oraz  zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych.

Podstawa programowa

Podstawa programowa - Rozporządzenie Rady Ministrów (PDF)

Oferta zajęć

- Gimnastyka Korekcyjna