WIOSNA , WIOSNA, WIOSENKA...

W czwartek , 21 marca nasze dzieci świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Najpierw zaśpiewaliśmy Marzannie piosenkę na pożegnanie zimy a następnie z radością pomaszerowaliśmy ulicami Sów , na czele z Panią Wiosną, wygłaszając okrzyki oraz śpiewając piosenki przywołujące nowa porę roku. Barwnym pochodem z gaikami odwiedzaliśmy pobliskich mieszkańców Sów, sklep oraz szkołę i wręczaliśmy kwiatki oraz życzenia wiosenne. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Ten dzień to także święto Dzieci z Zespołem Downa. Solidaryzujemy się z osobami, które nie mogą być w pełni sprawne ubierając kolorowe skarpetki nie do pary. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.