
Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to ważne dla nas zadanie. Dzień ten przypomina jak należy jeżdzić po drogach. Wybraliśmy się do miasteczka ruchu drogowego w Chojnie. Tam przypomnieliśmy sobie znaki drogowe poznane w przedszkolu. Posłuchaliśmy wiersza ,,Jak paw przechodził przez jezdnie" W.Ścisłowskiego oraz wcześniej pokolorowaliśmy znaki. W miasteczku dostaliśmy hulajnogi i pokonywaliśmy różne trasy na drogach. Pilnowaliśmy prawej strony oraz np. znaku STOP. Bardzo to nam się podobało. Potem poszliśmy do biblioteki i tam pani przeczytała nam utwory w których zwierzęta miały różne przygody ze znakami np. Draka o drogowych znakach. Małpka Iwona czekała na nas w przedszkolu, bo było zimno. Dostaliśmy ,,Prawo Jazdy na hulajnogę". I tak zrealizowaliśmy następne zdanie z projektu ,,Bezpiecznie i zdrowo z Małpką Iwoną".