Witamy na stronie Przedszkola w Sowach

Witamy na stronie Przedszkola w Sowach

Przedszkole w Sowach jest oddziałem i podlega Przedszkolu w Pakosławiu. Jako jednostka oddziałowa istnieje od IX 2004 ( wcześniej był to tylko oddział 6-latków ). Jesteśmy zlokalizowani , razem ze Szkołą Podstawową, w sąsiedztwie kasztanowca oraz dużych rosłych topoli, po których wyglądzie obserwujemy mijające pory roku. Postanowiliśmy więc nazwać się nieoficjalnie ,,Przedszkolem pod topolą” na znak przywiązania do otoczenia przyrodniczego. Mamy również swoją piosenkę przewodnią pod tytułem ,,Przedszkole pod topolą”. Piosenka ta towarzyszy nam zawsze podczas pasowania na przedszkolaka i nie tylko.

2024-10-14 Dzień Edukacji Narodowej
15 październik 2024

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej i przedszkolnej. Nauka to ważny klucz do naszego dorosłego życia, a nasze panie w przedszkolu dbają bardzo o to byśmy do tego świata weszli przygotowani. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się mała akademia. wierszyki przygotowane dla naszych pań były powiedziane trochę z humorem. Życzymy sobie i im dużo cierpliwości i uśmiechu. Panią dyrektor wyściskaliśmy, bo ona nas pilnuje i ciągle coś remontuje.

2024-10-10 Wizyta w Młynie Skokowa
10 październik 2024

Krasnale wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Młynu Skokowa. Daleko musieliśmy jechać, ale warto było. Na miejscu przywitał nas pan Grzegorz Sznajder, który wprowadził nas do młyna i jego tajemniczych pomieszczeń. Poznaliśmy cały cykl ,,od ziarenka do bochenka", bo zaraz z młyna udaliśmy się na warsztaty. Warsztaty piekarnicze polegały na zrobieniu ciasta z mąki i jogurtu i formowaniu wymyślonych przez nas figur. Tak powstały nasze podpłomyki. po upieczeniu bardzo nam smakowały.

2024-10-08 Pasowanie na przedszkolaka
09 październik 2024

Wielki to dzień i oczekiwany. Pasowanie na przedszkolaka w naszym przedszkolu pokazało , że nowe dzieci zasłużyły na to miano. Odważnie i sprawnie zaprezentowały swój program. Złożyły przysięgę.

2024-10-07 Dzień pyrki
09 październik 2024

W ramach tematu ZAPASY NA ZIMĘ w grupie Krasnali zorganizowaliśmy ŚWIĘTO PYRKI. Dlaczego pyrki? Bo jesteśmy z Wielkopolski. były slalomy, żonglerka, kulanie, degustacja pyryów w mundurkach z gziką. Zrobiliśmy Wesołego Pyrka i stemplami wrzuciliśmy pyrki do worka. Dzień był bardzo udany.

2024-09-27 Dzień głośnego czytania
30 wrzesień 2024

Do naszego przedszkola przyszedł miły gość. Pani Agnieszka przeczytała w każdej grupie bajkę, Biedronkom o jeżyku, a Krasnalom o wiewiórce. bohaterów tych bajek wycinaliśmy i ozdabialiśmy. Było bardzo wesoło i ciekawie. W grupie Krasnali mama Ewelina przeczytała nam bajkę ,,O Jasiu i biedzie" ze zbioru ,,O dudziarzu Szumigale i inne bajki wielkopolskie".

" CZARY - MARY"

W środę  8 listopada odbył się magiczny pokaz dla dzieci , a to za sprawą iluzjonisty , który przeniósł nas w świat iluzji i dobrej zabawy. Przedszkolacy z zachwytem wpatrywali się w sztuczki prezentowane przez gościa. W naszym przedszkolu działy się rzeczy niezwykłe. Dzieci wypowiadały magiczne zaklęcia, po których działy się istne cuda. Widzowie wprost nie mogli uwierzyć , jak to się dzieje ... Dziękujemy artyście za ten wspaniały występ i miło spędzony czas!