Witamy na stronie Przedszkola w Sowach
O Naszym Przedszkolu

Witamy na stronie Przedszkola w Sowach

Przedszkole w Sowach jest oddziałem i podlega Przedszkolu w Pakosławiu. Jako jednostka oddziałowa istnieje od IX 2004 ( wcześniej był to tylko oddział 6-latków ). Jesteśmy zlokalizowani , razem ze Szkołą Podstawową, w sąsiedztwie kasztanowca oraz dużych rosłych topoli, po których wyglądzie obserwujemy mijające pory roku. Postanowiliśmy więc nazwać się nieoficjalnie ,,Przedszkolem pod topolą” na znak przywiązania do otoczenia przyrodniczego. Mamy również swoją piosenkę przewodnią pod tytułem ,,Przedszkole pod topolą”. Piosenka ta towarzyszy nam zawsze podczas pasowania na przedszkolaka i nie tylko.

NewsAktualności

WAKACJE
21 czerwiec 2024

Kończąc wspólny rok 2023/2024  powitaliśmy również upragnione wakacje 🏖️ Życzymy wszystkim by były one bezpieczne i słoneczne, pełne przygód i niezapomnianych przeżyć! Wróćcie do nas wypoczęci i gotowi do dalszej zabawy i nauki 💕

ZAKOŃCZENIE ROKU 2023/2024
20 czerwiec 2024

W czwartek 20 czerwca 2024 uroczyście pożegnaliśmy naszych sześciolatków oraz zakończyliśmy wspólny rok spędzony w przedszkolu z naszymi paniami. Po przemówieniu Pani Dyrektor przyszła pora na część artystyczną w wykonaniu dzieci z grup " Biedronki" oraz " Krasnale". Wszyscy zgodnie uważamy ,że miniony rok był pełen nowych doświadczeń, nowych umiejętności, nowych znajomości i zdobytej wiedzy. Oby kolejne lata spędzone w murach naszego przedszkola były równie radosne i pełne nowych wyzwań!

Wycieczka do Nenufar
12 czerwiec 2024

Zbliża się koniec roku przedszkolnego więc przyszedł czas na wspólne zwiedzanie świata . We wtorek 11 czerwca 2024 r. nasze przedszkolaki i ich rodzice oraz panie nauczycielki wybrali się do Pirackiego Parku Rozrywki Nenufar w Kościanie. Wczesnym rankiem , z uśmiechami na twarzach wyruszyliśmy we wspólną podróż . Po dotarciu na miejsce mogliśmy się przekonać, jak ogromny jest park a przede wszystkim, jak dużo jest tam rozmaitych atrakcji - dom iluzji, zwodzony most, wioska indiańska, egipska , hawajska , dmuchańce , małpi gaj, przepłynięcie łodzią na pokładzie z piratami oraz wiele, wiele innych...  Pomimo nie sprzyjającej pogody dzieci były podekscytowane, zadowolone i radosne . Dziękujemy, że mogliśmy spędzić ten dzień wspólnie i miło! 

POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE
20 maj 2024

Rodzicu! Szukasz dla swojej pociechy przedszkola?

Zapraszamy do Oddziału Przedszkolnego w Sowach – ostatnie wolne miejsca!

Nasze przedszkole jest idealnym miejscem na harmonijny rozwój dzieci.

 

Gdy ruszy wrzesień przez zielony las,
w deszczu z parasolem,
wszystkie dzieci wtedy pierwszy raz,
powitają przedszkole.

 

Terminy przeprowadzenia postępowania uzupełniającego – terminy składania dokumentów

 

LP.

RODZAJ CZYNNOŚCI

TERMIN W POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

1 – 6 czerwca 2024r.

2.

Weryfikacja przez komisje rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 154 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe.

   Do 9 czerwca 2024r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

12 czerwca 2024r.

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

Do 16 czerwca 2024r.

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów nieprzyjętych.

Do 20 czerwca 2024r.

 

 

EKOMODA
12 kwiecień 2024

" Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona, 
wśród innych dalekich planet. 
To dom dla ludzi, dla ludzi i zwierząt, 
więc musi być bardzo zadbany..."

Kierując się słowami tej piosenki w naszym przedszkolu w piątek, 12 kwietnia 2024r. odbył się pokaz mody ekologicznej. Dzieci pod okiem jury prezentowały stroje , wykonane z rodzicami z odpadów ( folie, kartony, nakrętki, wydmuszki) . Wybór laureatów był trudny , gdyż wszystkie stroje były pomysłowe i ciekawe. Jednak po naradzie komisja ogłosiła, że przyznaje:

I miejsce dla Adrianny Lisieckiej

II miejsce dla Mikołaja Stróżyńskiego

III miejsce dla Leny Szymkowiak

Dwoje uczestników zostało wyróżnionych : Julia Krawczyk oraz Bartosz Walkowiak. Każdy ekomodel został nagrodzony i doceniony za odwagę i kreatywność stroju. 

Biuletyn Informacji Publicznej

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Nawet najmłodsi obywatele z grupy " Biedronki" i " Krasnale" wiedzą, co znaczy dla Polaka Święto Niepodległości. Dzieci przez cały tydzień poszerzały wiedzę na temat własnej ojczyzny. Na zakończenie tak ważnego tygodnia , w piątek odbył się uroczysty apel , na którym wygłosiliśmy wiersze o tematyce patriotycznej oraz zatańczyliśmy " Lajkonika" i " Wisieloka" . Następnie uroczyście odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy " Mazurek Dąbrowskiego".