Witamy na stronie Przedszkola w Pakosławiu

Witamy na stronie Przedszkola w Pakosławiu

Z KART HISTORII: Budynek w którym funkcjonuje przedszkole został wzniesiony w 1906 roku jako pastorówka. Na elewacji bocznej widoczna jest do dziś data wzniesienia budynku. Przekazany po Urzędzie Gminy w dniu 15 października 1977 rozpoczęło działalność Państwowe Przedszkole w Pakosławiu. Przedszkole posiada 4 oddziały mieszczące się w Pakosławiu w dwóch budynkach, oraz 2 oddziały w niedaleko mieszczącej się wsi Sowy. Przy budynku znajduje się plac zabaw wraz z piaskownicą, huśtawką, karuzelą, małpim gajem, domkiem.

Misją Fundacji WWF Polska jest budowanie przyszłości, w której ludzkość żyje w zgodzie z naturą, przyrodą. Dzieci z Przedszkola w Pakosławiu poszerzają swoją wiedzę przyrodniczą podczas zajęć dydaktycznych.
Motylki pochyliły się nad drobnymi stworzeniami żyjącymi w otoczeniu przedszkola - z lupami w rękach wyszukiwały bezkręgowców. Następnie utrwaliły znaleziska na zdjęciach. Wszystko po to, by wziąć udział 2 edycji konkursu: "Dzikie podwórka - szukamy bezkręgowców". Podczas fotograficznych łowów udało się znaleźć mrówki, pająki, dżdżownice, ślimaki, muchy, komaty, a nawet świerszcza. To były ciekawe i pouczające obserwacje.

Robaki

Wyjątkowe święto, które przypomina nam o znaczeniu edukacji w naszym życiu - to właśnie przypadający dnia 14 października  - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. To święto oświaty i wszystkich osób z nią powiązanych czyli dzieci oraz pracowników przedszkola.
Uroczyste apele, śpiew i recytacje wierszy przez dzieci - a także życzenia. Galowy strój podkreślał atmosferę i znaczenie tego dnia. Wszystko po to, by kształtować więzi emocjonalne między dziećmi, a pracownikami przedszkola oraz postawy szacunku wobec wszystkich pracowników.

"Bo w Dzień Edukacji Narodowej,
życzenia składamy najpiękniejsze,
każdy przedszkolak dzisiaj śpiewa
- jak wdzięczny jest wam za dobre serce"

Na kogo cześć wznosiliśmy wiwaty? Tego dnia można było usłyszeć:
Wiwat Pani Dyrektor!
Wiwat drodzy nauczyciele!
Wiwat Pani katechetka!
Wiwat Pani intendent!
Wiwat Pani logopeda!
Wiwat Pani pedagog!
Wiwat Panie kucharki!
Wiwat Panie, które nam pomagają!
Wiwat Panie woźny!

Wiwat przedszkolacy!

Dzień Edukacji24

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek to święto corocznie obchodzone 11 października. W tym roku społeczność naszego przedszkola postanowiła uczcić ten dzień. Jego celem jest przybliżenie szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczynki na całym świecie.
Dekoracje, kolorowanki, karty pracy, laurki, medale, dyplomy, napisy, zajęcia tematyczne - w ten sposób świętowały dziewczynki. Nie zabrakło życzeń od kolegów oraz miłych niespodzianek. Tego dnia na każdej dziewczęcej buźce gościł uśmiech.

Małe księżniczki dziś świętowały,
Wspólnie spełniajmy ich marzenia.
Niech to, co się dzieje, powoduje łzy wzruszenia.
Niech lalki tańczą i misie śpiewają,
a jednorożce po przedszkolu latają.
Niech w ich serduszkach nie brakuje miłości,
a koledzy podarują worek prezentów, ale i uśmiechy!

DzieńDziewczynek

Dnia 10 października obchodzimy Dzień Drzewa. Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat roli, jaką pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych.
Przedszkolaki z Pakosławia wraz z opiekunami, aby uczcić to święto - wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii "Przytul się do drzewa". Ma ona na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach. Uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.
Jeżyki, Biedronki, Motylki, Delfinki - przytuliły drzewa i uwieczniły to na fotografiach. Z przesłanych zdjęć zostały utworzone kolaże, które można zobaczyć na stronie: https://straznicylasow.pl/przutul-sie-do-drzewa-2024/ - może komuś uda się znaleźć zdjęcia naszych przedszkolaków.

Dzieci udowodniły, że kochają nasze Polskie lasy (i parki) i obiecały, że będą je chroniły! Trzymamy kciuki, aby dorośli towarzyszyli dzieciom w tych postanowieniach i stanowili dla nich wzór. Razem możemy wiele...

dYPLOM dRZEWA

Dyplom dla grupy JEŻYKI

Dyplom dla grupy BIEDRONKI

Dyplom dla grupy MOTYLKI

Dyplom dla grupy DELFINKI

Przytul sie do drzewa

Przedszkolaki z grup Motylki i Delfinki dołączyły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. "Gramy Zmysłami". Głównym jego celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. W każdym miesiącu będą realizowane zdania zgodnie z tematyką:
- październik "SENSORYCZNE OBRAZY",
- listopad "SLIME",
- grudzień "ZIMNO - CIEPŁO",
- styczeń  "SMAKOWITA SENSORYKA",
- luty "BRUDNE ZADANIE",
- marzec "KWIATY PEŁNE ZMYSŁÓW",
- kwiecień "WODNE ZADANIE".

Poprzez realizację zadań poszerzymy i wzbogacimy wiedzę na temat integracji sensorycznej i zmysłów, będziemy stymulować wszystkie zmysły w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych oraz otworzymy się na współpracę z nauczycielami i dziećmi z terenu całego kraju poprzez wspólna wymianę doświadczeń. Przede wszystkim będziemy się świetnie bawić!

Gramy zmysłami plakat